preloader
Scroll to top

Volám sa Martin a káva je moja vášeň. Ku kávovej kultúre som prvýkrát zavoňal na svojich cestách po Japonsku a Austrálii. V Japonsku som spoznal detailnú prípravu filtrovanej kávy. V Austrálii, vďaka práci v miestnej kaviarni, som získal prvé skúsenosti s prípravou espressa.

Volám sa Martin a káva je moja vášeň. Ku kávovej kultúre som prvýkrát zavoňal na svojich cestách po Japonsku a Austrálii. V Japonsku som spoznal detailnú prípravu filtrovanej kávy. V Austrálii, vďaka práci v miestnej kaviarni, som získal prvé skúsenosti s prípravou espressa.

triplefive martin beniak

Po návrate domov som sa stal súčasťou malého rodinného biznisu, ktorý bol založený na dovoze a predaji výberových potravín zo sveta. Jednou z dovážaných komodít bola Fair Trade káva – Single Origin z francúzskej pražiarne Lobodis. Vďaka nej som spoznal odrodovú kávu z plantáží z rôznych kútov sveta. Prebudila vo mne chuť zistiť o kávovej kultúre viac. Začal som pracovať pre malú lokálnu kaviareň, kde som spoznal pravých kávových nadšencov. Jeden z kolegov bol zároveň aj pražiar a pozval ma do pražiarne, kde pracoval. Hneď ako som privoňal k čerstvo praženej káve, vedel som, že toto je moja cesta.

Byť pražiarom pre mňa znamená odhaliť a rozvíjať potenciál, ktorý v sebe skrýva každé zrnko kávy. Jednotlivé zrná sa líšia svojou chuťou, v závislosti od odrody a miesta zberu. Len dôsledné a správne zvolené praženie dokáže túto chuť naplniť. Preto každé praženie je pre mňa proces, ktorý je jedinečný. Vyžaduje osobitý prístup a zanietenosť. To ma neuveriteľne napĺňa, dodáva mi slobodu a neustále mi prináša nové poznatky.

Ochutnajte našu kávu

Newsletter

Prihláste sa na odber našich noviniek